Zdeňka Mervová

V současné době je stálým hostem opery SD v Opavě , operety a muzikálu Myronova divadla v Ostravé.Hostuje v Moravském divadle v Olomouci. V našem opavském divadle ztvárnila řadu rolí a jako Dolly Leviová v muzikálu"Hallo Doly", za kterou získala Opavskou Thálii. V poslední době jste ji viděli jako Pastuchyni v Jenůfě,Kněžnu Efrozínu z Rozenthálu v Hraběnce Marici, vypravěčku v Mrazíkovi ,Vílu Amélii v muzikálu Popelka,jako královnu v v pohádce Pták Ohnivák a liška Ryška. V Divadle Jiřího Myrona ji můžete vidět jako paní Briseová ve Funny girl, Fedoru v Plesu v opeřeu, účinkuje v muzikálech Fantom Londýna, Sunsed Bulvár, Josef a jeho pestrobarevný plášť, muzikálu Rebecca a dalších.

 

Stabilně se věnuje také koncertní činnosti doma i v zahraničí. Často hostuje v sousedním Polsku, koncem roku 2006 se zúčastnila koncertního turné s Českým rozhlasovým orchestrem ve Španělsku, v roce 2007 a 2008 koncertovala v Chorvatsku a Bosně. V roce 2013 byla pozvána na charitativní koncertní zájezd po postižených oblastech po Tsunami v Japonsku, kdy také tokijskému publiku poprvé představila pěvecká díla V. J. Tomáška.

 

Podílí se na realizavi netradičního pořadu „ŽENA – NEJEN JEDNA BÁSEŇ aneb ŽIVOT NENÍ NÁHODA“, ve kterém písněmi ze známých světových muzikálů provází milostnou poezii O. Kolovrata.