MAKY

Markéta Poulíčková profesionální kariéru zahájila ve 14 letech, a to když vyhrála v roce 2002 celostátní festival populární hudby Evropská databanka Zlíntalent 2002. V porotě zasedli např. Karel Svoboda, Ondřej Soukup nebo americký skladatel Michael Jay...).

 

Reprezentovala ČR na mnoha mezinárodních soutěžích. Dvakrát se zúčastnila národního finále mezinárodní soutěže Eurosong (2007, 2008). V roce 2008 vystupovala Markéta Poulíčková jako host na turné Petra Bende. Rok a půl vystupovala jako jedna ze dvou solistek doprovodného orchestru Boom Band. Na svém kontě má Markéta Poulíčková dvě sólová alba, Story of life (2007) a Markéta ( 2008). První deska Story of life vyšla také v Itálii. V letech 2007–2009 moderovala 1. stahovací hitparádu na TV Óčko s názvem RGM Space. Současně tuto hitparádu moderovala se svým kolegou Petrem Zakopalem také pro rádia Kiss. Moderování různých akcí se příležitostně věnuje dodnes (např. Dětský den v Hard Rock Cafe, Motorkářský sraz v Brně ...).

 

V roce 2011 Markéta Poulíčková vystupovala s kapelou RockStars, absolvovala turné po ČR s Mirem Šmajdou. Od roku 2008 září na prknech Hudebního divadla Karlín v úspěšném muzikálu Carmen, kde ztvárňuje druhou hlavní ženskou roli po boku Lucie Bílé. Spatřit jste ji mohli také v divadle Hybernia v muzikálu Iago (2017-2019), kde ztvárnila dvojroli Chiefky (generálky) a Bahiyi (arabské popstar). 

 

Markéta je sólistkou ve světově populárním projektu Rock The Opera německého dirigenta Friedemanna Riehleho. V rámci tohoto projektu si např. již zazpívala na „prknech, co znamenají svět“ ve Vídni (státní opera), Berlíně, Mnichově, Palermu, Oslu, Miláně a Sofii. 

 

V roce 2018 nazpívala zvukový obal rádia Impuls. Na rádiu Impuls v létě téhož roku moderovala s Vlastou Korcem soutěž Zazpívej si na mejdanu. Od téhož roku pravidelně moderuje na rádiu Český Impuls.